9.6.2016

הפגישה הדו-חודשית של העמותה לכלכלה בת קיימא

יום שישי, ה-10.6.16 בשעה 9:00 תתקיים הפגישה הדו-חודשית של העמותה לכלכלה בת קיימא. הפגישה תתקיים במשרדי קרן היינריך בל, רח' הר סיני 1 תל אביב (מאחורי בית הכנסת הגדול). מצורף קישור למפה בתחתית ההזמנה.

הפגישה תכלול עדכון על פעילות העמותה לכלכלה בת קיימא בשלל נושאי פעילותה והחדש בישראל בתחום, והרצאה בנושא יערות מאכל. 

יערות מאכל כמערכת המובילה לכלכלה בת קיימא
במהלך 13 אלף שנה האחרונות האדם מחליף בשיטתיות מערכות אקולוגיות עשירות ויציבות במערכות חקלאיות עניות ורעועות שגורמות נזק סביבתי רחב ופוגעות בביטחון התזונתי לטווח הארוך. 
הדבר בולט במיוחד בימינו, כאשר אנחנו חווים על בשרינו את משבר האקלים, רואים סחף קרקעות מאסיבי, איבוד מגוון מינים בטבע ובחקלאות, זיהום קרקעות וירידה באיכות התוצרת. משבר החקלאות בארץ בשנתיים האחרונות מעצים עוד יותר את הצורך בדרך חדשה לחקלאות וגידול מזון.

כיצד יערות מאכל יכולים להוות תחליף? כיצד הם יוצרים כלכלה אחרת יציבה יותר? איך זה קורה בישראל, בעולם ואיך אפשר גם לקחת חלק בתחום?

אדי רוזנבאום, מתכנן פרמקלצ'ר, בוגר תוכנית העמיתים של מרכז השל לקיימות. מרכז את תנועת יערות מאכל עירוניים בירושלים ופועל לקידום החקלאות העירונית בארץ. 

סדר יום הפגישה:

9:00 - התכנסות
9:30-10:40- עדכון על פעילות העמותה לכלכלה בת קיימא בשלל נושאי פעילותה והחדש בישראל בתחום בהנחיית עידן דורפמן, מנכ"ל העמותה
10:40-11:00 - הפסקה
11:00-12:30 - הרצאה ודיון בנושא יערות מאכל בהנחיית אדי רוזנבאום

הפגישה פתוחה לציבור והיא הזדמנות מצויינת להצטרפות כחברים בעמותה לכלכלה בת קיימא, ובכך לתמוך בה ובפעילותה ולקחת חלק בקבלת ההחלטות בעמותה.

מוזמנים להביא כיבוד קל. נשמח לראותכם.

נשמח גם אם תירשמו ותזמינו חברים באירוע

מפת הגעה:

https://www.google.co.il/maps/place/הר+סיני+1,+תל+אביב+יפו/data=!4m2!3m1!1s0x151d4c82cf97a447:0xc586821696450155?sa=X&ei=q5WzVISaDMGtUcyEgfAI&ved=0CBsQ8gEwAA

23.4.2016

סדנת עריכה באתר אקו-ויקי

אקו-ויקי האו אתר המכיל ידע ומידע מקיף בנושאי סביבה חברה וכלכלה. האתר זוכה לאלפי כניסות מדי יום ומדובר באתר הקיימות הגדול בישראל. באקו ויקי יש כיום מעל 2000 ערכים שונים כגון: בשר מעובד, רפואה מונעת, ועידת האקלים בפריז, נזקים בריאותיים של זיהום אוויר, תרבות הצריכה, כלכלה אקולוגית ומתווה הגז. כל אלה ועוד נותנים לקורא/ת רקע כללי, גורמים לו/ה להכיר בעיות ופתרונות ולהתחבר לקבוצות וארגונים שפועלים לשנות את המצב.

האתר הינו בסיס של ידע עצום לארגוני סביבה, חברה וכלכלה, וכן של הקהל הרחב ומקבלי החלטות. האתר מנוהל ומתוחזק על ידי הקהילה, והינו אתר ויקי חופשי אשר נכתב על ידי המשתמשים, בדומה לוויקיפדיה. השוני בינו לבין ויקיפדיה הוא שאקו-ויקי הינו אתר עם אג'נדה של קיימות (בניגוד לוויקיפדיה הנייטרלית), ויש בו גם ערכים שלא היו נכנסים לוויקיפדיה (לדוגמה איך לומדים לרכוב על אופניים). התפעול, הפיתוח, הקידום והמימון של האתר מבוצע על ידי העמותה לכלכלה בת קיימא. 

האתר פותח את שעריו ומבקש לצרף אליו עורכים ועורכות חדשים להרחבת בסיס הידע ולהרחבת תפוצת האתר. כך עוד אנשים יוכלו לדעת, להבין ולהתמצא בתחומי העניין שלכם ויהיו שותפים לדרך. לצורך כך נקיים סדנת עריכה בה נסביר על האתר, איך עורכים בו ובסיום המפגש נתנסה בעריכה באתר תחת הדרכת העורכים הוותיקים באקו-ויקי. אנא הביאו לפטופים לחלק זה בסדנה. אם אין לכם לפטופ - כתבו לנו ונדאג לפיתרון.

==פרטים==
הפגישה תתקיים במשרדי מגמה ירוקה, השפלה 3 תל אביב . מצורף קישור למפה בתחתית ההזמנה.

סדר יום הסדנא:

17:00-17:30 - התכנסות
17:30-19:00 - מהו אקו-ויקי, כיצד זה עובד ואיך עורכים באתר
19:00-19:30 - הפסקה
19:30-21:00 - סדנת עריכה מעשית (אנא הביאו לפטופים)

לאתר אקו-ויקי:

http://ecowiki.org.il/

מוזמנים להביא כיבוד קל. נשמח לראותכם.

נשמח גם אם תירשמו פה ותזמינו חברים וחברות לאירוע 

מפת הגעה:

https://www.google.co.il/maps/place/השפלה+3,+תל+אביב+יפו

האירוע מתקיים במסגרת אירועי יום כדור הארץ שמצויין בארץ ובעולם. האירוע המרכזי של היום בישראל יתקיים ב-25.5 בפארק הקישון. לפרטים נוספים ולהרשמה
https://www.facebook.com/events/1558049167842283

10.3.2016

פגישה דו-חודשית של העמותה לכלכלה בת קיימא

 

 

יום שישי, ה-11.3.16 בשעה 9:00 תתקיים הפגישה הדו-חודשית של העמותה לכלכלה בת קיימא. הפגישה תתקיים במשרדי קרן היינריך בל, רח' הר סיני 1 תל אביב (מאחורי בית הכנסת הגדול). מצורף קישור למפה בתחתית ההזמנה.

 

 

בפגישה נסקור את הפעילות הענפה של העמותה לכלכלה בת קיימא בשנת 2015, נציג את תוכנית העבודה שלנו ל-2016 ואת התקציב ל-2016. כמו כן נדון על נושאים שוטפים כגון עדכונים בנושא מונופול הגז הטבעי, קידום אתר אקו-ויקי ושאר פעילויות העמותה בנושאי שינוי מדיניות, הפצת ידע ומחקר.

 

בסוף המפגש ירצה יאיר אנגל על 'מעריסה לעריסה' והתפתחות הכלכלה המעגלית ונקיים דיון בעניין. זהו מפגש המשך למפגש הקודם בנושא 'מעריסה לעריסה' שהתקיים לפני כשנתיים. יאיר יערוך ריענון קצר, ייתן סקירה על מה חדש בנושא, על פרויקטים מעניינים שקורים בעולם, מהם הכיוונים האפשריים ואיך אפשר לשתף פעולה כדי לקדם אותם.

 

עיצוב "מעריסה אל העריסה" (Cradle to Cradle Design) מקבל את השראתו מהטבע – בו אין מקום למושג "פסולת", מכיוון שבטבע פסולת = מזון.

 

זהו ה"תיקון" לתפיסת העולם של "מעריסה אל הקבר" (Cradle to Grave) – לפיה מחזורי החיים של מוצרים אינם באמת מחזוריים, אלא מחזוריים למחצה, מכיוון שבסיום השימוש בהם, הם מגיעים לערימות הפסולת ולמטמנות, או לשריפה הרחק מהעין. שיטת ה-"מעריסה לקבר" עשויה בהחלט להיתפס כבעיית תכנון יסודית, ולא כתוצאה הבלתי-נמנעת של צריכה ופעילות כלכלית.

 

תכנון נכון יכול להפוך את מערכות הייצור והצריכה לכוח מחייה, ולא מזיק. 

 

שיטת "מהעריסה אל העריסה" הינה פרדיגמה תכנונית - עיצובית המתמקדת בחדשנות על מנת להעצים את איכות המוצרים. מטרותיו של עיצוב C2C הינם לשמר ולאפשר מעגלי פעולה והזנה ביולוגיים וטכניים, המשפיעים חיובית ולאורך זמן על בריאות האדם והסביבה.

 

השיטה מבחינה בין ביוספירה וטכנוספירה - שני סוגי מחזורי חומרים המניעים את הדרך הכלכלית להפיכתם למוצרים או שירותים (מוצרי שירות).

 

זוהי שיטה תפעולית עובדת, מדידה ומוכחת, ועם זאת מתפתחת ומשתכללת. במסגרת זו ניתן לבנות כלכלות ומערכות המטהרות אוויר, אדמה ומים, משתמשות באנרגיה המתחדשת הקיימת, אינן מייצרות כל פסולת רעילה וחוגגות את המגוון: כלכלות שעושות שימוש בחומרים בטוחים, בריאים ומזינים, או מתמחזרים תמידית, ומטיבים עם כל סוגי החיים על פני כדור הארץ.

 

סדר יום הפגישה:

 

9:00 - התכנסות

9:30-10:45- תוכנית העבודה ל-2016, תקציב 2016 ונושאים שוטפים בהנחיית עידן דורפמן, מנכ"ל העמותה

10:45-11:00 - הפסקה

11:00-12:30 - הרצאה ודיון בנושא מעריסה לעריסה לעבר כלכלה מעגלית בהנחיית יאיר אנגל

 

כמו כן, פגישת העמותה היא הזדמנות מצויינת להצטרפות כחברים בעמותה לכלכלה בת קיימא, ובכך לתמוך בה ובפעילותה ולקחת חלק בקבלת ההחלטות בעמותה.

 

מוזמנים להביא כיבוד קל. נשמח לראותכם.

 

נשמח גם אם תירשמו ותזמינו חברים באירוע 

 

מפת הגעה:

 

https://www.google.co.il/maps/place/הר+סיני+1,+תל+אביב+יפו/data=!4m2!3m1!1s0x151d4c82cf97a447:0xc586821696450155?sa=X&ei=q5WzVISaDMGtUcyEgfAI&ved=0CBsQ8gEwAA

23.2.2023

This is Your Second Event

Tell people more about this item. To make this item your own, click here > Add & Manage Items.

23.2.2023

Copy Of -This is Your Second Event

Tell people more about this item. To make this item your own, click here > Add & Manage Items.

2.4.2016

This is Your Third Event

Tell people more about this item. To make this item your own, click here > Add & Manage Items.

Please reload